DE CZ
České hudební klenoty Na programu stojí známá i neprávem opomíjená díla českých skladatelů, mj. Jana Nováka, žáka Bohuslava Martinů, který komponoval v exilu a jehož hudba se teprve v dnešní době začíná dostávat na koncertní pódia. Robert Delanoff se narodil v roce 1942 v Opavě, od roku 1960 žije v Mnichově. Jeho skladba Suite populaire je unikátní kompozicí pro flétnu, altovou flétnu a kytaru, která využívá všech výrazových i technických možností obou nástrojů.

_

Od baroka po modernu, z Čech až po Argentinu! Program obsahuje skladby z celého světa - italskou salonní hudbu, japonskou kompozici objednanou pro kampaň na záchranu bílých velryb, brilantní fantazii na motivy z Bizetovy Carmen, část Janáčkova klavírního cyklu Po zarostlém chodníčku v úpravě Dua Bohemica, i argentinské tango nuevo Astora Piazzolly.

_

Hudba v exilu Program obsahuje díla evropských skladatelů, kteří z nejrůznějších důvodů nemohli tvořit ve své rodné vlasti a emigrovali, aby získali svobodu komponovat. Jde o originální skladby pro flétnu a kytaru 19. a 20. století.