DE CZ

Aktuální recenze na naše DEBUTOVÉ CD Czech Music for Flute and Guitar vyšla v časopise Flöte aktuell v čísle 03/2017 (Offizielle Zeitschrift der Deutschen Gesellschaft für Flöte e.V.)!

Úspěšný koncert s názvem "Romantický večer" ve Weißenau u Ravensburgu! Recenzi v německém jazyce naleznete zde

Hohe Kunst, zum Greifen nah

Naše DEBUTOVÉ CD Czech Music for Flute and Guitar vydal v únoru 2017 Radioservis!

Obsahuje skladby od Jana Nováka a světové premiéry děl od Jaroslava Pelikána a Roberta Delanoffa!

e-shop

Kritika na naše nové CD v Classical Guitar Magazine (Richmond, 9. 8. 2017, Blair Jackson):

Nové video! Fr. Borne: Fantaisie brillante sur Carmen

3. 7. 2017


Západoněmecký rozhlas WDR3 natočil náš koncert v Haus der Stadt Düren (Severní Porýní-Vestfálsko) a bude ho vysílat 19. dubna 2017 ve 20.04.

V březnu 2016 vyhrálo DUO BOHEMICO na mezinárodní soutěži komorní hudby s kytarou v Aschaffenburgu 2. cenu a zvláštní ocenění za nejlepší vlastní úpravu.

DUO BOHEMICO bylo založeno v říjnu 2010 na Vysoké hudební škole ve Výmaru. Anna a Pavel Cuchal se během tamního studia stali stipendisty sdružení YEHUDI MENUHIN Live Music Now, díky kterému šířili radost z hudby mezi lidmi v nemocnicích, domech pro seniory, hospicích a dalších sociálních zařízeních. V současné době studují komorní hudbu na Hochschule für Musik Würzburg pod vedením prof. Reto Bieri. Jejich repertoár obsahuje skladby všech hudebních epoch a zaměřují se na interpretaci kompozic českých skladatelů. V listopadu 2014 se stali finalisty prvního ročníku vyhlášení ceny Fanny-Mendelssohn-Förderpreis v Hamburku, kde představili dosud neznámé či opomíjené skladby českých skladatelů, kteří z různých důvodů nemohli komponovat ve své rodné zemi nebo byli donuceni k emigraci.

Duo Bohemico se zúčastnilo několika mezinárodních soutěží – první cena na XII. Concorso Europeo di Chitarra Classica „Enrico Mercatali“ (Gorizia/Itálie 2015), druhá cena a zvláštní ocenění za nejlepší vlastní úpravu pro flétnu, altovou flétnu a kytaru na 4. ročníku Mezinárodní soutěže komorní hudby (Aschaffenburg/Německo 2016). V listopadu 2015 se v rámci Open Auditions představili v Západoněmeckém rozhlase v Kolíně nad Rýnem (WDR 3) a jsou zváni k umělecké spolupráci s dalšími institucemi (Deutsch-Tschechische Gesellschaft, Felix-Mendelssohn-Stiftung Leipzig, Auslandsgesellschaft NRW).