DE CZ

DUO BOHEMICO bylo založeno v říjnu 2010 na Vysoké hudební škole ve Výmaru. Anna a Pavel Cuchal se během tamního studia stali stipendisty sdružení YEHUDI MENUHIN Live Music Now. V současné době studují komorní hudbu (Konzertexamen Kammermusik) na Hochschule für Musik FRANZ LISZT Weimar pod vedením prof. Thomase Müller-Peringa. Jejich repertoár obsahuje skladby všech hudebních epoch a zaměřují se na interpretaci kompozic českých skladatelů. V listopadu 2014 se stali finalisty prvního ročníku vyhlášení ceny Fanny-Mendelssohn-Förderpreis v Hamburku, kde představili dosud neznámé či opomíjené skladby českých skladatelů, kteří z různých důvodů nemohli komponovat ve své rodné zemi nebo byli donuceni k emigraci.

Duo Bohemico se zúčastnilo několika mezinárodních soutěží – první cena na XII. Concorso Europeo di Chitarra Classica „Enrico Mercatali“ (Gorizia/Itálie 2015), druhá cena a zvláštní ocenění za nejlepší vlastní úpravu pro flétnu, altovou flétnu a kytaru na 4. ročníku Mezinárodní soutěže komorní hudby (Aschaffenburg/Německo 2016). V listopadu 2015 se v rámci Open Auditions představili v Západoněmeckém rozhlase v Kolíně nad Rýnem (WDR 3) a jsou zváni k umělecké spolupráci s dalšími institucemi (Deutsch-Tschechische Gesellschaft, Felix-Mendelssohn-Stiftung Leipzig, Auslandsgesellschaft NRW). V březnu 2016 vyhrálo DUO BOHEMICO na mezinárodní soutěži komorní hudby s kytarou v Aschaffenburgu 2. cenu a zvláštní ocenění za nejlepší vlastní úpravu.

Naše DEBUTOVÉ CD Czech Music for Flute and Guitar vydal v únoru 2017 Radioservis!

Obsahuje skladby od Jana Nováka a světové premiéry děl od Jaroslava Pelikána a Roberta Delanoffa!

Naše DEBUTOVÉ CD Czech Music for Flute and Guitar bylo dne 7. 12. 2017 albem dne v Mozaice Českého rozhlasu! Recenze začíná na záznamu v 57:30.